x
Therapy>OM® TRENER TERAPEUTA

OM® SENIOR TOUR - warsztaty terapeutyczne


Tematyka i cele:

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które już prowadzą lub chciałyby prowadzić zajęcia z Seniorami, ale poszukują pogłębienia wiedzy, umiejętności i konfrontacji. Szkolenie pozwala na podniesienie praktycznych umiejętności w pracy z osobami starszymi.

W programie:

1)      TERAPIA BARKÓW- bóle stawu barkowego stanowią drugą po bólach kręgosłupa przyczynę dolegliwości narządu ruchu człowieka. Wykorzystując laskę gimnastyczną skupimy się na ćwiczeniach odciążających, wspomaganych oraz wzmacniających osłabione struktury stawu barkowego.

2)      TERAPIA BIODER- chorobę zwyrodnieniową stawów cechują zmiany patologiczne w obrębie chrząstki stawowej. Codziennie w związku z dużymi dolegliwościami w okolicy stawu biodrowego co trzynasta osoba przyjmuje leki przeciwbólowe. Podczas lekcji wykorzystamy między innymi ćwiczenia neurosensoryczne, reedukujące chód, odciążające staw biodrowy, zwiększające siłę mięśni obręczy biodrowej oraz różne sposoby autoterapii.

3)      TERAPIA KOLAN- staw kolanowy należy do stawów najbardziej zagrożonych uszkodzeniem, ze względu na duże przeciążenia wynikające z podejmowanych codziennych czynności oraz niewielką zborność tego stawu. W lekcji zajmiemy się profilaktyką przeciążeń, a nacisk położony zostanie na ćwiczenia stabilizacyjne, prioprioceptywne, równoważne i koordynacyjne głównie w zamkniętych łańcuchach kinematycznych.

Koszt: 170 zł

Prowadzi: Renata Rakoczy