x

OM® PILATES ODDECH

Tematyka:

To wyjątkowe warsztaty, odnoszące się do każdego poziomu nauczania i rodzaju zajęć (grupowych czy personalnych). Temat przewodni stanowi oddech, który odpowiedzialny jest za wiele procesów życiowych. W programie warsztatów bardzo dużo praktyki w tym nauka poprawnego oddechu, uzyskanie odpowiedniego rozluźnienia poprzez oddech w celu lepszej integracji pracy wewnętrznej i zewnętrznej struktury mięśniowej. W tym celu uwzględnione  będzie użycie sprzętu typu piłeczki, rollery, chi bolstery, magic circle oraz nauczanie poprzez dotyk.

Na kursie tym znajdziecie odpowiedź na wiele pytań w tym: dlaczego niepoprawne oddychanie to nie tylko problem napięcia mięśniowego, obręczy barkowej, szyi, bóle głowy spowodowane napięciem, ale także hibernacja mózgu i serca. Najnowsze badania pokazują, iż niepoprawny oddech to także choroby naszego wieku jak choroby serca, stress, itp.

Czas pomiędzy masterclasami wypełniony jest indywidualną praktyką i dyskusją na temat integracji, progresji, rozluźnienia, wpływu intencji  na zmiany zachodzące w zakresie propriorecepcji klienta, jakości jego ruchu.

Lekcje zorientowane są na:

  • Oddechu; rola oddechu w harmonii mięśniowej, samooczyszczanie z toksyn, świadomość napięć, rozgrzanie ciała, oraz przygotowanie do bardziej wymagających ćwiczeń.
  • Rozluźnieniu; to specyficzne ćwiczenia oddechowe oraz automasaż. Techniki rozciągania i rozluźniania są pokrótce wytłumaczone, ale główny cel to praktyka mająca na celu lepsze zrozumienie jak pracować z uczuciem rozluźnienia i siły.
  • Progresji ćwiczeń
  • Sekwencja w na macie dla równowagi, płynności i rozrywki.

Cena: 350 zł

Czas trwania: 1 dzień

Osoba prowadząca: Bogna Janik-Forbes