x

OM® PILATES STUDIO INSTRUKTOR

Kompleksowe szkolenie dające kwalifikacje w dziedzinie Pilates, Dyplom OM Pilates Studio Instruktor oraz legitymację Instruktora ćwiczeń psychorelaksacyjnych opartych na systemie Pilates. Szkolenie prowadzone jest wg autorskiego programu  Anety Figurskiej OM Pilates School stworzonego zgodnie z międzynarodowymi standardami. Powstało w oparciu o 14 letnie doświadczenie w dziedzinie Pilates oraz współprace z renomowanymi szkołami jak: Polestar, Ballanced Body, MK Pilates, Stott Pilates oraz wieloma edukatorami Pilates światowej sławy.

Szkolenie dostarczy Tobie dogłębnej analizy zasad Pilates, techniki, cueingu, licznych modyfikacji oraz celowości ich stosowania w przypadku różnych schorzeń i patologii w obrębie aparatu ruchu. Poznasz prace na wielu drobnych przyrządach jak: body ball, disc, taśmy, rollery, circles, easy- ovo ball oraz na maszynach Pilates: Reformer, Cadillac, Wunada Chair, Ladder Barrel, Spine Corrector. Dzięki temu szkoleniu będziesz mógł prowadzić własne studio Pilates lub zostaniesz polecony wielu ośrodkom poszukującym w Open Mind specjalistów w dziedzinie pracy na maszynach i przyrządach w tym w Studiu OM. Jeśli nawet nie będziesz miał od razu po szkoleniu możliwości pracy na wszystkich maszynach udział w tym szkoleniu oraz praktyka własna da Tobie szerokie, zupełnie nowe postrzeganie techniki Pilatesa a Twojemu ciału ogromny zastrzyk głębokiej świadomości.

 

Zakres tematyczny:

  • Specyfika pracy na maszynach i przyrządach. Budowa, zasady bezpieczeństwa.
  • Dogłębna analiza oraz porównanie ćwiczeń Pilates matwork z ćwiczeniami na maszynach i  przyrządach.
  • Szczegółowa analiza (pozycje wyjściowe, technika, cueing) ćwiczeń Pilates na maszynach: Reformer, Cadillac, Wunda Chair, Spine Corrector, Ladder Barrel.
  • Wskazania, przeciwwskazania, zasady progresji ćwiczeń i wariacje.
  • Ocena postawy, testy, studium przypadków.
  • Poznanie zasad komponowania zajęć  grupowych i indywidualnych w studio. Opracowywanie konspektów.
  • Dobór ćwiczeń dla specjalistycznych dyscyplin sportowych jak: tenis, golf i inne
  • Zasady prowadzenia treningów i dobór ćwiczeń w przypadkach wybranych schorzeń aparatu ruchu, w tym kręgosłupa, stawów barkowych, biodrowych i kolanowych.
  • Charakterystyka ćwiczeń i ich dobór w przypadku skolioz.
  • Specyfika ćwiczeń z mężczyznami oraz kobietami w tym dobór ćwiczeń na maszynach i przyrządach dla kobiet w ciąży.
  • Zajęcia praktyczne oraz warsztatowe. Samodzielne prowadzenie zajęć.
  • Indywidualne wskazówki i konsultacje dotyczące techniki oraz własnego rozwoju jako instruktora techniki pilates.

 

Wymagania: 

  • OM Pilates Mat 1
  • OM Pilates Intermediate
  • OM Small Equipment: minimum 4 sprzęty do wyboru spośród 6:  body ball, roller, circles, band, small ball, dysk sensomotoryczny.

 

Czas trwania : 6 sesji dwudniowych tj 13 dni plus egzamin- 1  dzień

1 Sesja 10-11.10.2015

2 Sesja 10-11.12.2015

3 Sesja 23-24.01.2016

4 Sesja 26-27.02.2016

5 Sesja 01-02.04.2016

6 Sesja 27-28.05.2016

Egzamin 24.06.2016


Cena:

13 dni OM Pilates Studio + Egzamin - 7750 PLN (jest możliwość zapłaty w dwóch ratach)

● cena za pojedyńczą sesje: 1390 PLN + Egzamin 240 PLN

Jest to ekskluzywne szkolenie dla kilku osób. Zjazdy średnio 1x w miesiącu 2 dni piątek i sobota. Piątek od godziny 11.30.  Przy tak małej grupie jest możliwość zaplanowania szkolenia w innym terminie dogodnym dla całej grupy.

Miejsce szkolenia: Open Mind Pilates Studio Aneta Figurska w Szczecinie ul. Monte Cassino 36/11

Osoba prowadząca: Aneta Figurska