x

OM PILATES THERAPY TOUR Studio & Matwork

Sobota: Pilates Therapy Studio  NOWOŚĆ!!!! (Reformer, Cadillac, Wunda Chair, Spine Corrector, Ladder Barrel  i techniki terapeutyczne)  - liczba miejsc ograniczona

1.    10.30-12.00 -– Pilates Therapy dla stawów barkowych, szyi i łopatek  - Aneta Figurska

Reedukacja nieprawidłowych kompensacji powodujących przeciążenia w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa i obręczy barkowej. Nauka prawidłowych wzorców ruchowych w tym kształtowanie prawidłowego rytmu ramienno - łopatkowego. Sesja praktyczna podczas której wykorzystywane będa ćwiczenia na maszynach oraz  różne terapeutyczne techniki pracy z ciałem.  

2.    12.15-13.45 - Stabilizacja kręgosłupa podczas funkcji kończyn dolnych i górnych - Małgorzata Silska

Poznasz najczęstsze błędy z jakimi możesz się spotkać podczas treningu, a które wynikają z nieprawidłowych wzorców ruchu doprowadzając do przeciążeń. Nauczysz się prowadzenia  ćwiczeń na Reformerze tak, aby poprawić świadomość ciała klientów i utrwalić w nich funkcjonowanie oparte na stabilizacji kręgosłupa, obręczy barkowej i biodrowej.

13.45-14.15  przerwa                                  

3.    14.15-15.45 Pilates Therapy dla obręczy biodrowej i odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa – Aneta Figurska.

Reedukacja nieprawidłowych kompensacji powodujących przeciążenia dolnego odcinka kręgosłupa  oraz stawów biodrowych. Profilaktyka, zasady postepowania terapeutycznego (przeciążenia, zmiany zwyrodnieniowe, alloplastyka). Uwalnianie napięć, aktywizacja nieaktywnych struktur, nauka poprawnych wzorców ruchowych. Sesja na maszynach połączona z  różnymi terapeutycznymi technikami pracy z ciałem.

4.     16.15 – 17.30 -  Pilates Studio Challenge – od rehabilitacji do akrobacji – Aneta Figurska

Od poziomu basic przez progresje i  modyfikacje do poziomu advanced. Systematyka nauczania wybranych ćwiczeń na różnym sprzęcie – porównanie. Wyzwanie dla siły, elastyczności i równowagi nerwowo-mięśniowej. Sesja konieczna dla każdego nauczyciela Pilatesa, pogłębiająca czucie ciała i dająca obraz możliwości zastosowania maszyn do sesji na każdym poziomie sprawności.

 

Niedziela: Pilates Therapy Matwork (small equipment)

1.    09.30-10.30 Osiowe wydłużenie kluczem do zbalansowanej i poprawnej postawy (ręczniki, małe piłeczki) – Aneta Figurska

Czucie proprioceptywne, uwolnienie napięć mięśniowych, poprawa ruchomości stawów oraz uzyskanie swobodnego zintegrowanego ruchu w całym układzie nerwowo-mięśniowo-powięziowym pozwoli Tobie poczuć, jak ogromną rolę odgrywa w Twoim życiu i jak wpływa na twoją aktualna postawę siła grawitacji. Dzięki tej sesji nauczysz się, jak z nią świadomie współpracować.

2.    10.40-11.40 Mobilizacja i stabilizacja kręgosłupa (dyski i rollery) - Małgorzata Silska

Poprawisz mobilizację kręgosłupa poprzez nowe ćwiczenia na rollerze i dysku. Przez pobudzenie sensomotoryki wpłyniesz na poprawę stabilizacji kręgosłupa i kończyn oraz wzmocnisz mięśnie środka. Dzięki propriocepcji poprawisz czucie  ciała i z inną świadomością, dokładnością  będziesz podchodzić odtąd do każdego ćwiczenia.

3.    11.50-12.50 Dno miednicy w ruchu (easy ball)– Aneta Figurska

Na tej sesji poznasz różne sposoby współdziałania mięśni dna miednicy z mięśniami głębokimi bioder, brzucha i grzbietu oraz poczujesz ich rolę w kształtowaniu prawidłowej postawy. Wiedza i praktyka niezbędna  w profilaktyce i leczeniu wielu dysfunkcji takich jak: nietrzymanie moczu, osłabienie mięśni dna miednicy po porodzie, obniżenie narządów miednicy małej oraz dolegliwości bólowe pleców i kręgosłupa.

12.50-13.50 przerwa

4.    13.50-14.50 Pilates -funkcjonalny z treningiem  powięziowym – Małgorzata Silska

Podczas tej sesji ćwiczeń połączysz ruch funkcjonalny z pracą nad powięzią. Wyczujesz swoje mocne i słabe strony - nadając kierunek przyszłym treningom. Poprawiając elastyczność powięzi uzyskasz zwiększenie zakresu funkcji
równoważąc pracę całego układu mięśniowo-powięziowego.

5.    14.50-15.50 Pilates Flow z elementami TriloChi– Aneta Figurska

 

Połączenie oddechu z płynnym ruchem oraz praca nad swobodnym przepływem energii w meridianach to sekret  sprawnego ciała uwolnionego od wszelkich  blokad oraz schematów  myślowych i emocjonalnych.  Poczuj ten przepływ zarówno na  poziomie fizycznym, jak i w głębszych warstwach swojego odczuwania. 

 

Prowadzący:

Aneta Figurska i Małgorzata Silska

Miejsce:

Sobota - OM Pilates Studio Aneta Figurska Szczecin Monte Cassino 36/11

Niedziela – Stara Rzeźnia ul Wendy 14

Cena: Sobota: 340 pln / Niedziela: 180 plnn (w tym lunch)  / Dwa dni: 440 pln

Kontakt: Open Mind Pilates Studio & School ,

Aneta 601 564 676, anetafigurska@pilates-om.pl

Basia 91 4227512, biuroszczecin@fitness-om.pl  

Ewa 667 663 233, szczecin@fitness-om.pl