x

OM® TOUR SZCZECIN

 

OM MOVEMENT SKILLS TOUR - 13.05.2018 

1.TRENING OBWODOWY W OPARCIU O WZORCE RUCHOWE - Pracując na wzorcach ruchowych, wykorzystując odpowiednią hierarchię ruchów oraz progres ćwiczeń możesz oczekiwać efektywnej i bezpiecznej pracy. Poprawić w ten sposób swoją sprawność, sylwetkę, ale również świadomość pracy z ciałem. Podczas tej lekcji warsztatowej na podstawie danego zestawu ćwiczeń omówimy podstawowe wzorce ruchowe, a także budowę lekcji. 

2. AKTIVITY/ MOBILITY - Lekcja podczas której poczujesz, dlaczego tak ważne jest aktywizowanie i mobilizowanie mięśni. Skupimy się na trzech partiach ciała: góra, dół oraz korpus. 

3. SIŁA, SZYBKOŚĆ, WYTRZYMAŁOŚĆ - lekcja, która składa się z trzech segmentów. Każdy charakteryzuje się pracą nad inną zdolnością kondycyjną. Lekcja z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu. 

4. ANIMAL WORKOUT
 - Podstawą tej lekcji są ćwiczenia kalisteniczne. Dzięki czemu poszerza to nasz zakres ruchu, mobilność stawów, a także wzmacnia nasze ciało i rozwija sprawność. Plusem tego typu treningu jest to, że nie jest wymagany sprzęt. Praca fizyczna zostaje wykonana z naturalnym obciążeniem własnego ciała oraz praw fizyki, czyli przy pomocy grawitacji.

Koszt: 150 zł 

Prowadzi Marta GorącaOM SENIOR TOUR - warsztaty terapeutyczne 4.03

Tematyka i cele:

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które już prowadzą lub chciałyby prowadzić zajęcia z Seniorami, ale poszukują pogłębienia wiedzy, umiejętności i konfrontacji. Szkolenie pozwala na podniesienie praktycznych umiejętności w pracy z osobami starszymi.

W programie:

1)      TERAPIA BARKÓW- bóle stawu barkowego stanowią drugą po bólach kręgosłupa przyczynę dolegliwości narządu ruchu człowieka. Wykorzystując laskę gimnastyczną skupimy się na ćwiczeniach odciążających, wspomaganych oraz wzmacniających osłabione struktury stawu barkowego.

2)      TERAPIA BIODER- chorobę zwyrodnieniową stawów cechują zmiany patologiczne w obrębie chrząstki stawowej. Codziennie w związku z dużymi dolegliwościami w okolicy stawu biodrowego co trzynasta osoba przyjmuje leki przeciwbólowe. Podczas lekcji wykorzystamy między innymi ćwiczenia neurosensoryczne, reedukujące chód, odciążające staw biodrowy, zwiększające siłę mięśni obręczy biodrowej oraz różne sposoby autoterapii.

3)      TERAPIA KOLAN- staw kolanowy należy do stawów najbardziej zagrożonych uszkodzeniem, ze względu na duże przeciążenia wynikające z podejmowanych codziennych czynności oraz niewielką zborność tego stawu. W lekcji zajmiemy się profilaktyką przeciążeń, a nacisk położony zostanie na ćwiczenia stabilizacyjne, prioprioceptywne, równoważne i koordynacyjne głównie w zamkniętych łańcuchach kinematycznych.

Koszt: 170 zł

Prowadzi: Renata Rakoczy

 

Rejestracja