x

OM® TOUR POZNAŃ

Zarejestruj się

OM SENIOR TOUR 02.12.2017

Tematyka i cele:

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które już prowadzą lub chciałyby prowadzić zajęcia z Seniorami, ale poszukują pogłębienia wiedzy, umiejętności i konfrontacji. Szkolenie pozwala na podniesienie praktycznych umiejętności w pracy z osobami starszymi.

W programie:

1)    TERAPIA BARKÓW- bóle stawu barkowego stanowią drugą po bólach kręgosłupa przyczynę dolegliwości narządu ruchu człowieka. Wykorzystując laskę gimnastyczną skupimy się na ćwiczeniach odciążających, wspomaganych oraz wzmacniających osłabione struktury stawu barkowego.

2)    TERAPIA BIODER- chorobę zwyrodnieniową stawów cechują zmiany patologiczne w obrębie chrząstki stawowej. Codziennie w związku z dużymi dolegliwościami w okolicy stawu biodrowego co trzynasta osoba przyjmuje leki przeciwbólowe. Podczas lekcji wykorzystamy między innymi ćwiczenia neurosensoryczne, reedukujące chód, odciążające staw biodrowy, zwiększające siłę mięśni obręczy biodrowej oraz różne sposoby autoterapii.

3)    TERAPIA KOLAN- staw kolanowy należy do stawów najbardziej zagrożonych uszkodzeniem, ze względu na duże przeciążenia wynikające z podejmowanych codziennych czynności oraz niewielką zborność tego stawu. W lekcji zajmiemy się profilaktyką przeciążeń, a nacisk położony zostanie na ćwiczenia stabilizacyjne, prioprioceptywne, równoważne i koordynacyjne głównie w zamkniętych łańcuchach kinematycznych.

Koszt: 160 zł.

Prowadzi Renia Rakoczy

 

OM DYNAMIC TOUR - 9.12.2017

1. Siła z Power Band - siła jest jedna ze zdolności motorycznych, która powinna być rozwijana przez cale życie. Nie wiele treningów na sali fitness w sposób bezpieczny i przyjemny kształtuje ta zdolność. Lekcja pokaże Ci, jak zrobić to z pomocą gum power band.

 

2. Senior shape class - inspiracje do pracy z seniorami o nie tylko. Lekcja z wykorzystaniem. gryfu od sztangi Jego lekkość, długość i możliwość pracy symetrycznej pozwalają na ruch we wszystkich płaszczyznach, co jest podstawą pracy z seniorami. To również sprzęt umożliwiający seniorom pracę nad równowagą.

 

3. Obwód 4 stref - nowe i ciekawe podejście do obwodu. Obwód nastawiony na zdolności motoryczne, które będę kształtowane w specjalnych strefach. Jeżeli brakuje Ci już pomysłu, jak urozmaicić trening obwodowy, ta lekcja jest idealna dla Ciebie.

 

Prowadzi: Kamila Górecka

Cena: jeden Tour - 150 zł, dwa Tour - 280 zł brutto

 

 

OM MENTAL TOUR - 9.12

 

1. Masaż punktów spustowych - nasze ciało które jest w ciągłym biegu potrzebuje rozluźnienia i masażu. Małe twarde piłeczki świetnie pozwolą nam rozluźnić nadmiernie napięte miejsca w naszym ciele (punkty spustowe). Od tego momentu każdy będzie mógł być swoim osobistym masażystą

2. Easy Ball Stretch - stretching nie musi być nudny. Lekcja łączy stretching statyczny znany naszym klientom ze stretchingiem w ruchu, który jest najbardziej funkcjonalnym stretchingiem. Do tego wszystkiego dołożymy easy ball, która świetnie pomoże, ale także czasem utrudni nam pracę 

3. Flow stretch - stretch w ruchu to najbardziej funkcjonalny stretching - ciało na co dzień nie stoi w miejscu i właśnie takiego rozciągania potrzebuje. Płynne przejścia i ciekawe kombinacje ćwiczeń.

 

Prowadzi: Kamila Górecka

Cena: jeden Tour - 150 zł, dwa Tour - 280 zł brutto

 

 

 

OM ZDROWY KRĘGOSŁUP TOUR - 7.01.2018


Coraz więcej osób szuka dzisiaj w klubach fitness nie tylko solidnej porcji wysiłku fizycznego, ale również ratunku dla swojego kręgosłupa. Stąd w grafikach pojawia się coraz więcej zajęć pod nazwą "Zdrowy kręgosłup", a od instruktorów oczekuje się umiejętności przeprowadzenia treningu w kierunku korygowania postawy i zapobiegania schorzeniom kręgosłupa. OM TOUR Zdrowy Kręgosłup to warsztaty, w czasie których zdobędziesz niezbędną wiedzę w zakresie zdrowia kręgosłupa, przyczyn powstawania wad postawy i schorzeń kręgosłupa. Natomiast masterclassy i warsztat techniki podstawowych ćwiczeń to kopalnia inspiracji, pomysłów i ciekawych rozwiązań do zastosowania zarówno na zajęciach grupowych, jak i w treningu personalnym.

 

W programie:

1. Zdrowy kręgosłup - anatomia, biomechanika, charakterystyka podstawowych wad postawy / wykład ok. 45 min 

2. Zdrowy kręgosłup - wzmacnianie (masterclass z omówieniem ok. 1h 15 min) 

3. Zdrowy kręgosłup - balance & stretch (masterclass z omówieniem ok. 1h 15 min) 

4. Popularne ćwiczenia fitness - analiza techniki pod kątem bezpieczeństwa kręgosłupa (warsztat ok. 45 min)

 

Cena: 160 zł brutto

Prowadzi: Kasia Twardzik

 

 

Terminy szkoleń

Termin Miasto Klub Opcje
2017-12-02 - 2017-12-02 Poznań (OM Senior Tour) FAIRPLAYCE PARK REKREACYJNO SPORTOWY
2017-12-09 - 2017-12-09 Poznań (OM Mental Tour) FAIRPLAYCE PARK REKREACYJNO SPORTOWY
2017-12-09 - 2017-12-09 Poznań (OM Dynamic Tour) FAIRPLAYCE PARK REKREACYJNO SPORTOWY
2018-01-07 - 2018-01-07 Poznań (OM Zdrowy Kręgosłup Tour) FAIRPLAYCE PARK REKREACYJNO SPORTOWY