x

HARMONIA 5 2003

KONWENCJA FITNESS DLA CIAŁA, UMYSŁU I DUCHA
 
W dniach 23-25 maja 2003 w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyła się kolejna z cyklu Harmonii konwencja fitness organizowana przez Szkołę Fitnessu Open Mind.

Podczas 3 dni, w czterech miejscach jednocześnie, odbyło się 65 masterclass i warsztatów, prowadzonych przez 19 prezenterów. W konwencji uczestniczyło 450 osób, wśród których znajdowali się zarówno zawodowi instruktorzy jak i miłośnicy fitnessu. Dla tych ostatnich atrakcją był III Ogólnopolski Amatorski Maraton Fitness.
   
Harmonia 5 to kontynuacja rozpoczętej 4 lata temu idei. W trakcie konwencji obok zajęć prezentujących najnowsze osiągnięcia fitnessu zawsze jest miejsce na jogę, medytację i odprężenie, a więc poszukiwanie harmonii ciała i ducha. Konwencja zupełnie naturalnie staje się też miejscem promocji firm, które specjalizują się w tej specyficznej dziedzinie. Naszymi partnerami podczas tegorocznej imprezy byli: Rehabilitacja Polska, Mega Fitness, Multitrax, Dove, Wasa oraz Nałęczowianka. Patronat medialny nad Harmonią 5 objął magazyn Shape.

Swoje masterclassy i zajęcia warsztatowe przedstawili zarówno polscy jak i zagraniczni prezenterzy. Gwiazdami Harmonii 5 byli: Sayonara Motta i Robert Steinbacher.

Robert Steinbacher, którego gościliśmy na Harmonii już po raz drugi, jest obecnie jednym z najpopularniejszych na świecie prezenterów. Przedstawił 5 różnych masterclass, z których każda była próbką zupełnie odmiennej techniki. Jazz Funk był zachwycającą niespodzianką, bardzo taneczną, a jednocześnie przystępną i klarownie nauczoną lekcją. S.P.L.I.T.T. Step - autorski program Roberta to przede wszystkim majstersztyk pedagogiczny, Body Art. jako trening łączący jogę i fitness pozostaje w kręgu Body & Mind, Latin Tribal i Twirl to bardzo ekspresyjne i oryginalne zajęcia taneczne. Każde spotkanie z Robertem jest niezapomnianym przeżyciem, ponieważ jest on doskonałym fachowcem oraz uroczym, otwartym człowiekiem. Jego obecność na Harmonii 6 w przyszłym roku uważamy za obowiązkową.

Sayonara Motta, nasz drugi gość, to prawdziwa kobieta 21 wieku: Liczne zainteresowania, zaangażowanie, pasja i talent. Na tegorocznej Harmonii zaprezentowała swój autorski, oryginalny program Capoeira Fitness, będący bardzo oryginalnym połączeniem tańca i sztuk walki, Dance Jungle lekcję inspirowaną stylem kubańskiego i brazylijskiego afro oraz Step up hip – step down hop.

Team Szkoły Fitnessu Open Mind zaprezentował się w swoim pełnym składzie przedstawiając też kilku debiutujących instruktorów po szkoleniach OM. Po raz pierwszy zaprezentowali się  Katarzyna Minor, Bożena Łada, Angelika Gałkowska, Bartosz Kluczny oraz Paweł Wlazło.

Agata Biernat zdobywa serca zawodowych instruktorów w naszym kraju. Nie da się tego inaczej nazwać jak tylko prawdziwą inwazją Agaty i jej autorskich programów. B-M Joga, którą w ubiegłym roku przedstawialiśmy jako nowość dzisiaj jest już obecna w kilkudziesięciu klubach i cała rzesza instruktorów uczy się nazw w sanskrycie naśladując mistrza. Zajęcia  Zrozum otyłego oraz Reha-Fit to prawdziwe hity Harmonii 5. Pozornie nie widowiskowe, a przeprowadzone przez Agatę z pomysłem i pasją stały się prawdziwą perłą! Potrafi ona pokazać sedno problemu, uczy i bawi jednocześnie. Jest doskonałym fachowcem, urodzonym pedagogiem i ciekawym człowiekiem. Wszyscy wiemy, że ona dopiero rozwija skrzydła i najlepsze jeszcze przed nami.

Na Anetę Figurską oraz jej taneczne inspiracje zawsze można liczyć. Na Harmonii 5 zaproponowała aż 3 lekcje w różnych tanecznych stylach. New York Dance to lekcja szalona i bardzo oryginalna, inspirowana pobytem na niesamowitej konwencji ECA w Nowym Jorku. Chicago! - nie trzeba specjalnego wytłumaczenia. Niezwykły film, fenomenalna muzyka i taneczne zacięcie Anety pozwoliły stworzyć bardzo oryginalną lekcję. Uczestnicy mieli sporo radości, a dla miłośników stylu retro to prawdziwy majstersztyk. Kolejna lekcja to 3 Dance, popisowa technika Anety.

Marta Tymoszewicz zaprezentowała kilka wspaniałych zajęć. Foot Loose, porywająca choreografia do muzyki z lat 80-tych, House Vibes przepełniona swobodnym ruchem oraz Madonna Show - team teach z Bożeną Ładą! Marta jest szalenie zdolnym i charyzmatycznym instruktorem, jej doświadczenie ze sceny musicalowej jest ogromnym atutem. Zwykła choreografia zamienia się w spektakl. Tak też było i tym razem, zajęcia Madonna Show to genialny pomysł, arcyciekawa choreografia, super wykonanie, a do tego świetna zabawa.

Nieograniczona energia Magdaleny Dąbrowskiej znalazła odzwierciedlenie między innymi w lekcjach OM Boxu, Afro Stepu, Magic Dance, Martial Arts Aqua oraz Military Zone. Ten ostatni, niezwykły trening zszokował uczestników, mieli oni okazję wzięcia udziału w prawdziwej wojskowej mustrze wyśpiewując przy okazji pieśń Harmonii 5 ułożoną specjalnie na tę okazję. Magdalena jest szalenie lubianym instruktorem, uczestnicy konwencji wiedzą doskonale, że u Magdy nie da się oszukiwać i wszystko jest na maksymalnych obrotach. Zasłużyła na miano niezniszczalnej.

Jak zawsze ogromnym powodzeniem cieszyły się wszystkie zajęcia Body&Mind. Dlatego też na Harmonii 5 nie zabrakło Body-Mind Jogi Agaty Biernat, Chi ball, 3 New Age  Step Anety Figurskiej, Tai-Chi Mariusza Szewczyka, Flow E Motion Izabeli Stasikowskiej. Bogna Janik i Pilates też już na stałe goszczą na konwencjach OM. Takie formy ćwiczeń, w których zauważalny jest pierwiastek mentalny są wśród instruktorów  ogromnie pożądane. Wychodząc naprzeciw tak ogromnemu zainteresowaniu już dzisiaj zapraszamy na warsztaty Body&Mind 15-16.11.03 pod hasłem ENERGIA oraz na szkolenia SF OM o tej tematyce.

Bogna Janik i Pilates też już na stałe goszczą na konwencjach OM.

Nowością wartą zauważenia były zajęcia Mental Body Ballet Anety Figurskiej i Ballet Fusion Katarzyny Minor. Nowe podejście do ćwiczeń wzmacniających mięśnie wykorzystujące ruchy i pozycje z baletu klasycznego. Bardzo oryginalnie zaprezentowała się Sylwia Chruścińska przedstawiając zajęcia "4 MY PEOPLE"

Na harmonii 5 nie zabrakło też zajęć Aqua Fitness, które cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Swoje zajęcia zaprezentowały osoby z kadry szkoły oraz absolwenci szkoleń Aqua Robert Rzeźniczak, Agnieszka Grygiel, Iwona Łastowska. Swoje zajęcia „Daj mi tę noc” przedstawiła Iwona Łastowska, która jako pierwsza zdobyła dyplom OM AQUA prawie dwa lata temu, Angelika Gałkowska pokazała Aqua Sport budząc w uczestnikach nutkę rywalizacji. Robert Rzeźniczak zaproponował bardzo ciekawe ćwiczenia z wykorzystaniem makaronów.

Swoje niezwykłe lekcje zaprezentowali także polscy instruktorzy Schwinn Cycling: Agnieszka Grygiel, Paweł Wlazło, Magdalena Dąbrowska, Sylwia Stelmach, Bartosz Kluczny i Robert Rzeźniczak.   Wysoki poziom instruktorów wyrażał się w idealnym przygotowaniu oraz przekazywaniu idei tego treningu. Uczestnicy mieli możliwość zrozumieć, że Schwinn Cycling to trening ciała i umysłu i nie powinno się tego rozdzielać.

W sobotnie popołudnie odbył się też 3 godzinny Maraton Rowerowy. To była prawdziwa uczta dla rowerowców. Agnieszka Grygiel, Sylwia Stelmach, Magdalena Dąbrowska i Paweł Wlazło są najbardziej zaawansowanymi w Polsce instruktorami Indoor Cycling. Tworzą oni naprawdę niezwykły Team, który pociągnął uczestników maratonu na niezwykłe polany wyobraźni i marzeń, wszystko to przy dźwiękach niesamowitej muzyki miksowanej na żywo przez Mariusza Szewczyka.

III OGÓLNOPOLSKI AMATORSKI MARATON FITNESS

Trzy godziny prawdziwej pracy, cudownej zabawy i konkurencji, która wyłoniła osobę najsprawniejszą, najbardziej wytrzymałą i o najbardziej spontanicznym podejściu do ćwiczeń. Była nią Pani Magdalena Bugajska, która zbudowała swoją formę w klubie Nowa Gdynia w Zgierzu. Pokonała ona sama siebie oraz pozostałe 120 osób, które zgłosiły się do uczestnictwa w tej konkurencji. Podstawowym warunkiem było aktywne uczestniczenie w 3 kolejnych zajęciach: HI/LO, STEP i SHAPE wraz ze stretchingiem.

Harmonia to spotkanie znajomych, przyjaciół, to ciepła i domowa atmosfera, to wolność i bliskość natury. Niezwykłe spotkanie ludzi o podobnych pasjach, stęsknionych za innymi podobnie myślącymi osobami. Ludzi chcących się rozwijać, uczyć, dowiadywać ciągle czegoś nowego. Harmonia jest dla wielu osób jednym z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych dni w roku. Jest pełna inspirujących wydarzeń, daje motywację do dalszej pracy i uczy.

 
Harmonia 5 okazała się ogromnym sukcesem.

Największa, najciekawsza i najprzyjaźniejsza konwencja w Polsce.