x

HARMONIA 4 2002

W dniach 24-26 maja 2002 w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyła się kolejna z cyklu Harmonii konwencja fitness organizowana przez Szkołę Fitnessu Open Mind (SF OM). Podczas 3 dni, w czterech miejscach jednocześnie, odbyło się ponad 50 masterclass i warsztatów, prowadzonych przez 16 prezenterów. W konwencji uczestniczyło 350 osób, wśród których znajdowali się zarówno zawodowi instruktorzy jak i miłośnicy fitnessu. Dla tych ostatnich atrakcją był II Amatorski Maraton Fitness.

Organizatorki Izabela Stasikowska i Aneta Figurska zaplanowały w programie konwencji: szereg propozycji zajęć grupowych w różnym stylu, Aqua Fitness oraz Schwinn Cycling. Oryginalnym pomysłem był występ Jorge Luis z Capoiera. Obecny w nielicznych klubach a zdobywający coraz większą popularność trening zainteresował również świat fitnessu. Magnetyczna osobowość Maestro i jego ucznia, muzyka na żywo i energiczny ruch to tajemnice sukcesu Capoeira.

Dla wszystkich, którzy kochają step prawdziwym wyzwaniem była lekcja Magdaleny Głowackiej. Jak zwykle doskonała nauka i perfekcyjnie przygotowany proces metodyczny.
Inną ciekawą propozycją okazały się zajęcia wzmacniające Magdaleny Dąbrowskiej Step For Tone. To był sprawdzian dla siły mięśni i charakteru uczestników. Żywe reakcje i frekwencja potwierdzają, że na konwencjach fitness potrzebne są zajęcia wzmacniające, które dostarczają uczestnikom bardzo istotnego materiału do pracy.

Po raz pierwszy zaprezentowano system Agaty Biernat - OM Body-Mind Joga, który cieszył się ogromnym powodzeniem. Zdaje się, że wśród instruktorów istnieje zapotrzebowanie na zgłębianie tajników jogi i wykorzystywanie elementów orientalnych technik w pracy z gośćmi klubów fitness. Potwierdza to również rosnące zainteresowanie zajęciami z trendu BODY & MIND, które zawsze są obecne na konwencjach oraz w programie szkoleń SF OM. Dlatego też na Harmonii 4 nie zabraklo Chi ball, New Age Dance i Step, które są popisowymi technikami Anety Figurskiej.
Do Body & Mind nawiązuje również zupełnie nowy rodzaj treningu zaprezentowany na h4 - autorski program Izabeli Stasikowskiej - "Flow E Motion". Polega on na uwolnieniu od schematu, szukaniu sposobu wyrażanie siebie poprzez ruch, eksperymentowaniu z ruchem w celu odblokowania emocji.

Jak zwykle większość występujących prezenterów to instruktorzy z Polski. Sylwia Chruścińska i Aneta Caban-Kopczyńska oraz Robert Rzeźniczak, pierwsi absolwenci SF OM mieli swój udany debiut. Kadra SF OM potwierdziła swój wysoki poziom: Marta Tymoszewicz zaprezentowała "Fever", porywającą choreografię do muzyki z lat 60-tych. Jej charyzma oraz oryginalny pomysł zachwyciły uczestników lekcji.

Nieograniczona energia Magdaleny Dąbrowskiej znalazła odzwierciedlenie między innymi w lekcjach OM Boxu, Afro Latino, Energy Hi oraz Aqua Boxingu. Ten ostatni to niezwykle modny ostatnio rodzaj treningu w wodzie, podczas którego wykorzystywane są elementy treningu bokserskiego. Swoje lekcje zaprezentowali także polscy instruktorzy Schwinn Cycling: Agnieszka Grygiel, Robert Rzeźniczak, Magdalena Dąbrowska i Sylwia Stelmach. Wysoki poziom instruktorów wyrażał się w idealnym przygotowaniu oraz przekazywaniu idei tego treningu. Jako Master Trener Schwinn Indoor Cycling wystąpił Beny Traier ze Szwajcarii. Uczestnicy mieli możliwość zrozumieć, że Schwinn Cycling to trening ciała i umysłu i nie powinno się tego rozdzielać. Gwiazdą Harmonii 4 był Robert Steinbacher, jeden z najpopularniejszych obecnie na świecie prezenterów. Zaprezentował 3 masterclassy w trzech zupełnie odmiennych technikach. Jazz Funk był zachwycającą niespodzianką, bardzo taneczną a jednocześnie przystępną i klarownie nauczoną lekcja. S.P.L.I.T.T. Step - autorski program Roberta to przede wszystkim majstersztyk pedagogiczny, Body Art natomiast jest treningiem łączącym jogę i fitness pozostającym w kręgu Body & Mind.

Harmonia 4 to kontynuacja rozpoczętej 3 lata temu idei. Obok zajęć prezentujących najnowsze osiągnięcia fitnessu i najbardziej popularne zajęcia zawsze jest miejsce na takie techniki jak joga, medytacja, odprężenie i poszukiwanie harmonii ciała i ducha.