x

HARMONIA 3 2001

Weekend 22-23 września.
Na miejsce organizacji swojej kolejnej konwencji fitness Izabela Stasikowska i Aneta Figurska ze szkoły „Open Mind” wybrały Kraków.
Tym razem symbolem konwencji stała się kula.
Uczestnicy konwencji mieli do wyboru wiele różnorodnych zajęć, których cechami wspólnymi były oryginalność i kompleksowe podejście do spraw ciała i ducha.
Wśród lekcji zaproponowanych przez organizatorki znalazło się kilka niezwykłych, nowatorskich zajęć.
Jedną z takich propozycji była przygotowana przez Martę Tymoszewicz lekcja Mental Dance. Była to pełna nastroju i energii choreografia, która zebrała wiele pozytywnych recenzji. Marta wprowadziła uczestników zajęć w swoisty trans pięknego ruchu i intensywnego treningu.
Coctail Step zaproponowany przez Anetę Figurską  był prawdziwym koktailem stylów i technik. Nie zabrakło w nim od niedawna znanego w Polsce nurtu New Age - stylu 3, ponadto lata 70, latino,.....    

Dla wszystkich, którzy kochają step prawdziwym wyzwaniem była lekcja Magdaleny Głowackiej. Jak zwykle doskonała nauka i perfekcyjnie przygotowany proces metodyczny.
Inną ciekawą propozycją okazały się zajęcia wzmacniające Magdaleny Dąbrowskiej Step For Tone. To był sprawdzian dla siły mięśni i charakteru uczestników. Żywe reakcje i frekwencja potwierdzają, że na konwencjach fitness potrzebne są zajęcia wzmacniające, które dostarczają uczestnikom bardzo istotnego materiału do pracy.

Zajęciami bezpośrednio odwołującymi się do symbolu Harmonii 3 była lekcja Izabeli Stasikowskiej Body Ball. Ćwiczenia z wykorzystaniem dużych piłek są nie tylko zabawne i dające wiele radości, ale również niezwykle bezpieczne. Pozwalają uczestniczyć w zajęciach każdemu, niezależnie od wieku czy stanu zdrowia.
Zajęcia Chi Ball, były prawdziwym przebojem Harmonii 3.
Przygotowana i przeprowadzona przez obie organizatorki pierwsza w Polsce lekcja z wykorzystaniem piłeczek Chi Ball wzbudziła bardzo duże zainteresowanie uczestników konwencji. Dzięki kolorowym, pachnącym, przyjemnym w dotyku piłeczkom stała się niezwykłym przeżyciem dla osób, które zdecydowały się na to nowe doświadczenie. Ćwiczenia z piłkami Chi ball pomagają w aktywizacji przepływu energii w meridianach.......
Tradycyjnie już podczas Harmonii jedna z sal była studiem Indoor Cyclingu, gdzie odbyło się 9 godzin zajęć na rowerach firmy Schwinn. Wszystkie zajęcia prowadzili instruktorzy posiadający uprawnienia Schwinn Fitness Academy, na czele tej grupy stał Master Instructor Andre Tummer, który urzekł wszystkich swoja nieprzecietną osobowością.
Lekcje uzupełniały wykłady dotyczące zastosowania odżywek w kształtowaniu sylwetki, ćwiczeń wzmacniających, jak również problematyki zdrowia w fitnessie.