x

HARMONIA 2 2001

W majowy weekend już po raz drugi odbyła się Konwencja Aerobiku pod hasłem HARMONIA. Tym razem jej organizatorki zaprosiły instruktorów i miłośników fitnessu do malowniczo położonego wśród bukowych lasów i jezior Wałcza. Miejsce miało podkreślać ideę przewodnią konwencji, którą był ruch – harmonijnie wypływający z bliskości z naturą i innymi ludźmi.

W rozległym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich, wyposażonym w hale sportowe, basen, sale konferencyjne, odbywały się równolegle lekcje o różnorodnej tematyce i stylach, z których każdy uczestnik mógł zestawić dla siebie indywidualny program. Ta otwarta koncepcja towarzyszy wszystkim działaniom szkoły Open Mind. Uczestnikom pozwala wypróbować różne formy ruchu, techniki i style. W zamyśle organizatorek ma pomagać instruktorom otworzyć się na rzeczy nowe, aby mogli coraz lepiej kreować swój niepowtarzalny styl i sposób docierania do ludzi. Lansują one fitness poszerzony o elementy relaksacji i medytacji. Stad wiele lekcji zachęcało do skupienia się na swoim wnętrzu, rozwijania świadomości własnego ciała i wyzwalania indywidualnej ekspresji.

Nie sposób wymienić wszystkich zajęć, było ich bowiem ogółem 60. Uzupełniały je wykłady i praktyczne warsztaty. Dla amatorów fitnessu odbył się maraton, do którego stanęło prawie sto osób.

Uczestnicy konwencji podkreślali z satysfakcją, że oprócz wiedzy i umiejętności, które mogli czerpać garściami, byli pod wrażeniem miejsca i atmosfery towarzyszącej imprezie. 

W dniach 18-20.05.2001 w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.