x

ENERGIA 1 2003

Pierwsza w Polsce Konwencja Body&Mind - ENERGIA

Hasło przewodnie pierwszej w Polsce konwencji Body Mind, która odbyła się w Szczecinie w dniach 15-16 listopada 2003, w Hotelu Radisson SAS brzmiało: „Energia jest wszystkim, wszystko jest energią.”
Energia jest drugą, obok Harmonii, organizowaną cyklicznie przez Open Mind Health & Fitness Idea ogólnopolską konwencją dla zawodowych instruktorów, a także amatorów różnych form ruchu.
Ci, którzy przybyli na tę wyjątkową imprezę mieli okazję przekonać się jak wiele form może przybierać energia i jak wiele mamy możliwości wykorzystywania jej w czasie ćwiczeń indywidualnych, grupowych oraz w życiu codziennym.

Niesamowity wybór zajęć, które należą do nurtu Body & Mind, takich jak 3 Step czy 3 Dance, Body Mind Yoga, Chi Yoga Dance były tylko częścia bogatego programu zaproponowanego przez organizatorów. Ponadto zaproponowano udział w warsztatach i wykładach dotyczących róznych form pracy z energią.
Uczestnicy Energii mieli okazję brać udział w prezentowanych po raz pierwszy w Polsce zajęciach Chi Yoga Dance przygotowanych przez Anetę Figurską. Ta niezwykła metoda łączy w sobie trzy techniki: Tai Chi, Jogę i Taniec. Nie dziwi więc, że zajęcia Anety były wielkim sukcesem. Innymi zajęciami zaproponowanymi przez prekursorkę form Body & Mind w Polsce było jak zawsze magiczne 3 Dance i kolorowe Chi Ball. Inną lekcją w rytmie 3 był step Marty Tymoszewicz, która z wrodzonym sobie wdziękiem porwała wszystkich do tańca na stopniu.
Dla miłośników Pilatesa znalazło się kilka propozycji lekcji zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Po raz pierwszy na konwencji w Polsce zaprezentowano ćwiczenia na przyrządach zwanych foam rollers, które urozmaicają i wzbogacają zajęcia Pilates. Dodatkową atrakcją było przedstawienie specjalistycznego, tradycyjnego łóżka Reformer, które daje poczucie utrzymania napięcia podczas ćwiczeń. Od niedawna jest ono dostepne również w Polsce jako podstawowy sprzęt studia Pilates.
Agata Biernat czuła się jak ryba w wodzie. Jej autorski program Body Mind Joga został zaprezentowany w teorii i praktyce na trzech różnych poziomach zaawansowania i można uznać, że jest to już forma w Polsce znana i praktykowana.
Na konwencji nie zabrakło oczywiście pełnej energii Magdaleny Dąbrowskiej, która zabrała uczestników jej zajęć w cudowną i niezapomnianą podróż rowerową.
Jak zawsze niezastąpione Bożena Łada, Angelika Gałkowska i Kasia Minor oczarowały wszystkich swoimi lekcjami. Bożena okazała się mistrzynią w Mental Body na Coreboardzie, a Kasia zaprosiła do świata baletu, który od zawsze był jej bliski. Angelika natomiast odkryła przed ludźmi czar relaksacji w wodzie, co pozwoliło uczestnikom spojrzeć z innej strony na możliwości wykorzystania jej właściwości również w spokojnych, mentalnych zajęciach.
Niewątpliwie ogromnym przeżyciem były spotkania z Mirkiem Ciesielskim, którego Chi Qung dał możliwość pracy z energią zgodnie z naukami mistrzów wschodu. Mirek oczarował uczestników Energii i z pewnością zmotywował do dalszego zgłębiania tej wspaniałej dziedziny wiedzy.
Na autorskich zajęciach Izabeli Stasikowskiej Flow E Motion  każdy miał okazję odnaleźć swój własny sposób na wyrażenie emocji i drzemiącej w nich energii.
Nie zabrakło też debiutantów. Swoją pierwszą masterclass Aqua wiodącą przez różne krainy poprowadziła Betika Pacześniowska.
Ciekawe i nietypowe wykłady o tematyce takiej jak: medytacja, wellness, formy body&mind w fitnessie, wizualizacja czy wpływ kolorów na nasze samopoczucie dopełniły całości obrazu. Wszystko to w miłej, prawie domowej atmosferze, która towarzyszy wszystkim imprezom Open Mind.
Energia była pierwsza imprezą tego typu i można uznać, że była początkiem niezwykłej przygody.
Odkrywanie prostoty tak złożonego zjawiska jakim jest energia daje ogrom możliwości, których nie sposób wykorzystać na jednorazowej imprezie. Dlatego też jesienią  przyszłego roku bedziemy mieć okazję do ponownego spotkania na Energii 2.

Pierwsza w Polsce Konwencja Body&Mind - ENERGIA