x

AQUA 3 2008

KONWENCJA AQUA  NA FALI III

Już po raz trzeci spotkaliśmy się na największej organizowanej w Polsce  przez Open Mind Health & Fitness Idea konwecji poświeconej treningowi fitness w wodzie. „ Aqua na Fali III” odbyła się w 13 i 14 czerwca 2008 roku w MOSIR MILENIUM w Kołobrzegu.


W pierwszy dzień konwencji odbyło się 11 róznorodnych masterclass z udziełem najlepszych instruktorów w Europie: Britty Karnahl oraz Artjoma Lutkov. Britta została w tym roku ogłoszona najlepszym prezenterem podczas największej Konwnecji Aqua w Karlsruhe, na której co roku zdobywała wysokie noty. Artjom jest niezwykle twórczym, niespotykanym prezenterem oraz twórcą Beco College. Zajęcia prowadziły też osoby z Teamu Open Mind: Magdalena Janusz i Beata Zysiak-Christ oraz od dawna ze szkoła współpracujący Janusz i Krystyna Facon. Masterclassy były doskonałą okazją aby uczestnicy mogli poćwiczyć z charyzmatycznymi instruktorami oraz wypróbować różnorodny sprzęt BECO do zajęć aqua jaki  udostępniła na tę konwencję już po raz kolejny firma AHR . Dzięki niej wszyscy uczestnicy mogli zapoznać się z nowinkami sprzętowymi w dziedzinie aqua oraz zakupić potrzebny sprzęt.

W sobotę odbyły się trzy warsztaty, w tym warsztat Britty Karnahl dotyczący pracy z makaronami. Warsztat Artjoma Lutkov dotyczący odkrywczej zasady ”Matroschka Prinzip” oraz pracy z Power Stick, a także warsztat Anety Figurskiej dotyczący budowania choreografii aqua ballet. Warsztaty składały się z części teoretycznej i praktycznej, wszyscy uczestnicy otrzymali certyfiaty ukończenia warsztatów.

 

Na Konwnecję przybyło ponad 100 osób, wszyscy otrzymali materiały szkoleniowe, certyfikaty uczestnictwa w konwencji. Wiele osób skorzystało tez z odbywającej się w sobotę i niedzielę Konwnecji Harmonia 9.

Zarówno warsztaty jak i masterclassy dały uczestnikom wiele pomysłów do pracy. Beata przygotowała lekcję z płachtami wykonanymi z materiału, które doskonale stawiały opór w trakcie ćwiczeń. Artjom wykorzystał ręczniki BECO do lekcji Aqua Torrero. Prócz tego, że uczestnicy doskonale się bawili, śpiewając razem z prowadzącymi, to lekcja była wspaniale przygotowana merytorycznie pozwalając na wzmacnianie konkretnych grup mięśniowych. To niesamowite , ile ćwiczeń można było wykonać z płachtami lub ręcznikiem. Sprzętu, jaki wykorzystywali prezenterzy było bardzo dużo, miedzy innymi: pasy, makarony, piłeczki, aqua disc, Power Stick, Aqua Twin, ciężarki, rękawiczki oraz  płachty i reczniki. Wspaniale zaprezentowała się Britta Karnahl, swoją wiedzą podczas wykładów oraz innowacyjnymi rozwiązaniami podczas masterclass zachwyciła wszystkich uczestników konwencji. Magdalena Janusz porwała uczestników konwencji do tańca orientalnego w wodzie. Podstawowe kroki aqua aerobiku przeplatały się z ekspresyjnymi ruchami rąk, bioder i klatki. W Aqua Duo wykorzystała utwory Mozarta tak, aby dostarczyć dwojga jak najwięcej przyjemnych doznań, matce i dziecku. Skarbnicą pomysłów do wykorzystania były ćwiczenia w parach jakie pokazali nam Krysia i Janusza Facon w lekcji Para Mieszana.

Jak twierdzą nasi zagraniczni prezenterzy, uczestnicy konwencji w Polsce to niezwykle sympatyczni,zdolni i piękni ludzie (Polki górą!). Następna konwencja już za rok w czerwcu – zapraszamy!!!