x

Instruktor Fitness. Nowy zawód w 3 krokach!

« Wróć do listy aktualności

Chcesz zostać instruktorem?

1 krok. OM® Szkolenie Teoretyczne

Szkolenie jednodniowe. Zgłębisz zagadnienia anatomii funkcjonalnej. Nauczysz się podstaw biomechaniki istotnych w pracy instruktora fitness. Poznasz podstawy odnowy biologicznej i suplementacji. OM® ST to absolutnie niezbędna podstawa teoretyczna do wszystkich szkoleń fitness, a także dla instruktorów Pilatesa i trenerów personalnych.

Jeśli jesteś absolwentem AWF, fizjoterapeutą, instruktorem sportu i rekreacji ruchowej to szkolenie nie jest dla Ciebie obowiązkowe, ale nie zwalnia Cię to z egzaminu teoretycznego. Zalecamy rozważ swoje uczestnictwo.

Więcej informacji o tematyce szkolenia, terminy i lokalizacje znajdziesz tu.

2 krok. OM® Instruktor Fitness

rejestracja na całe szkolenie

Kurs z uprawnieniami instruktorskimi. Uczestnik po zdanym egzaminie otrzymuje 
Dyplom OM® Instruktor Fitness 
oraz legitymację instruktorską.

Szkolenie da Ci pełne przygotowanie teoretyczne oraz umiejętność prowadzenia zajęć wytrzymałościowych, wzmacniających ciało, mieszanych, stepu, a także podstaw stretchingu. Oparte jest na solidnej wiedzy, wieloletniej praktyce kadry szkoły oraz ciągłym kontakcie zarówno z polskim jak i światowym rynkiem fitness.

W okresie wakacyjnym mamy dla Ciebie specjalną ofertę — pełen kurs wraz z egzaminem w 1 tydzień (moduły: OM® Aerobik Instruktor + OM® Body Instruktor + OM® Step Instruktor + warsztaty OM® Instruktor Fitness + egzamin).

Jeśli nie odpowiada Ci termin łączony a wiedzę wolisz zdobywać i ugruntowywać powoli w odstępach czasu wybierz szkolenia weekendowe.

Dlaczego „rejestracja na całe szkolenie”?

Wybierając tą opcję jesteś automatycznie rejestrowany na wszystkie moduły (OM® Aerobik Instruktor + OM® Body Instruktor + OM® Step Instruktor + warsztaty OM® Instruktor Fitness + egzamin). Cenimy Twój czas!

Więcej informacji, terminy i lokalizacje znajdziesz tu.

3 krok. Egzamin OM® Instruktor Fitness

Twoja wiedza i umiejętności zostaną zweryfikowane podczas 2-częściowego egzaminu. Część teoretyczna to test z zakresu zagadnień poruszanych na Szkoleniu Teoretycznym. Część praktyczna polega na przeprowadzeniu lekcji choreograficznej (do wyboru Hi/lo, Low lub Step) oraz lekcji wzmacniającej (Shape) oraz przedstawieniu konspektu do tych lekcji.

Zdałeś? Otrzymujesz Dyplom OM® Instruktor Fitness oraz legitymację instruktorską. Witaj w gronie instruktorów!

Więcej informacji o egzaminie znajdziesz tu.

Co dalej?

Po podstawowym kursie polecamy trzy szkolenia, które będą solidną podstawą dla każdego instruktora bez względu na dalszą specjalizację.

1. OM® Functional Stretch
Uzupełnisz swój warsztat o techniki rozluźniania i rozciągania mięśni, relaksu i odprężenia

Bonus: płyta DVD z lekcją stretchu gratis

2. OM® Body Ball
Poznasz tajniki pracy na najpopularniejszym przyborze fitness. Piłkę rehabilitacyjną możesz wykorzystać na zajęciach na każdym poziomie zaawansowania a także wykorzystać w ćwiczeniach dla osób starszych, otyłych oraz osób cierpiących na bóle kręgosłupa.

3. OM® Dietetyka
Prawidłowo ocenisz stan klienta za pomocą różnych narzędzi, dowiesz się jak wspierać go dietetycznie i suplementacyjnie w dążeniu do osiągnięcia określonego celu. Właściwie ukierunkowane odżywianie to 70-80% sukcesu.

Bierz udział w eventach. To najlepsza okazja by poczuć czy dany typ zajęć będzie Ci odpowiadał, poznać pracę na nowym sprzęcie — łatwiej zaplanujesz kalendarz następnych szkoleń najlepszych dla Ciebie. To również inspiracja i gotowe recepty na odświeżenie zajęć.

Listę eventów znajdziesz tu. Sprawdzaj różne lokalizacje.

Co jeszcze? Pogłębiaj wiedzę w typach zajęć, w których chcesz się specjalizować, bądź otwarty na inne formy. Przede wszystkim jednak bądź pełen pasji i radości podczas każdej lekcji. Nie skupiaj się wyłącznie na sylwetce swoich klientów, ale zdobądź także ich serca i umysły.

Wiele informacji jest zawartych na naszej stronie. Mimo to jeśli coś jest dla Ciebie niejasne lub masz problem z rejestracją skontaktuj się z osobą prowadzącą oddział — namiary znajdziesz tu.